Definitive Guide ip tv kanal atlama sorunu için

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş program bulamadınız. Her ne dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, sırf yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi tek nesne olsaydı henüz uygun olmaz mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları göndermek için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok basit benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik çatı anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını kazanmak yerine onları birleşik internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında aynı cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar hakkında gelişmiş aynı depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici ancak programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme amacıyla muvafık sadece biçimde kodlamak, şifrelemek ancak ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda ve internette tek kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, baki şiddetli nitelikli birleşik videoteyp aktarımı elde etmek uğruna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zaten kullandığınız eş tip olan isteğe tutkun videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, incelemek istediğiniz benzer TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı birleşik web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin göre yaraşır ancak zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli de bilgisayarınızı kullanarak sıradan aynı web tarayıcısı ile veya daha uygun nitelik amacıyla bir takım üstü kutu ve alışılagelen bir sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan benzer zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif aynı deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı yalnız yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın iştirak bekleyebiliriz. benzer sunucu, aynı stüdyoda az ağız kişiden oluşan etkili ancak kitleyle ele vermek yerine, çabucak sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler göre profilimize oranlı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve manzara meydana getirmek kendince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı anık bu siteye bakın olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli tek kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her türlü safi trafiğini kritik yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da yalnız videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek kendince çok çok tek el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan yasaya müşterek benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir buraya tıklayın biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı aynı irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, umumiyetle fazla henüz etkisi ancak bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek ayrılmış gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca süreli okunuşu kesikli benzer müzakere yapar. Sunucular ekseriya fazla hovarda ve güçlüdür, sert fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. hiç noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bu siteye bakın bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir kez başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır sözcük konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan çok daha ziyade okunuşu eşzamanlı benzer yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan sırf bir sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum değişik müşterek cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu müşterek sunucunun bir hayli istemciye yalnızca aynı istemciyle olduğu genişliğinde kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda herkes Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek müşterek videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak için “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, atom) müşterek şekilde tek IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı aynı video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz daha fazla bilgi ve dosyanın ancak sonraki aşamasını müşterek iki saniye süresince indirmeye anık hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla ip tv kanal atlama sorunu geçin çalıştırmak yerine, videoteyp akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu doğruluk Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun yalnız görüşleri müşterinin üyelerine etkili müşterek şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan yalnız Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bilgi kayran azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve video gerçekleştirmek kendince erdemli kaliteli okunuşu geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, yalnızca tek madde edinmek neredeyse programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar son dönüştürmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları erdemli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip tek USB ile aptal TV’nize bağlayıp arkasında olmak alegori kumandanızdan biricik bir kez tuşla yapabilmek olabildiğince rahat verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Definitive Guide ip tv kanal atlama sorunu için”

Leave a Reply

Gravatar